Dekoracje z żywicy epoksydowej nadadzą wyjątkowości Twojemu wnętrzu

Dekoracje z żywicy epoksydowej stanowią świetne dopełnienie gdy ozdabiamy wnętrze. Idealnie sprawdzają się jako dopełnienie dekoracji stołu, czy element wystroju salonu lub sypialni.

Elementy dekoracyjne takie jak podkładki z żywicy epoksydowej, są odporne na temperaturę oraz odpowiednio zabezpieczone. Rzeczy z żywicy epoksydowej zachwycają tym jak wspaniale się prezentują, a także wszechstronnym zastosowaniem. Ponadto dekoracje z żywicy epoksydowej wspaniale sprawdzą się podczas robienia zdjęć produktowych jako uzupełnienie aranżacji.

Do czego wykorzystać rzeczy z żywicy epoksydowej?

Podkładka z żywicy to świetne miejsce na przedmioty codziennego użytku. Można położyć na niej codzienną biżuterię, zegarek, spinki, kosmetyki, klucze, lub ulubioną świecę. Idealnie odnajdzie się również jako taca pod akcesoria kuchenne i łazienkowe.

Kolejnym elementem który wzbogaci wnętrze i będzie miał praktyczne zastosowani jest deska do przekąsek. Dodatek taki jak deska do serwowania wykonujemy z litego drewna. Jedynie ubytki uzupełniamy żywicą epoksydową. Drewniana taca może wtedy bez przeszkód posłużyć  jako deska do serwowania czy deska do serów.

Co można zrobić z żywicy epoksydowej?

Przede wszystkim żywica epoksydowa to bardzo wszechstronne tworzywo. Stanowi modny materiał stosowany m.in. w meblarstwie czy wykończeniach wnętrz. Umożliwia tworzenie różnych dzieł, oraz przedmiotów. Można z niej wykonać niesamowite dodatki dekoracyjne do salonu.

Niezwykle modne są podstawki pod świece, dodatki takie jak: podkładka żywicy epoksydowej, deska do krojenia  z zywicą, deska do serwowania. Wszelkie ozdoby z żywicy  takie jak biżuteria z żywicy, taca pod świece, podkładki pod kubek.

Oprócz żywicznych akcentów, rewelacyjnie prezentują się też drewniane dodatki do wnętrz. Dobry przykład stanowi taca drewniana, drewniane podstawki pod świece czy drewniana deska do krojenia.

Czy żywica epoksydowa jest szkodliwa?

Żywica epoksydowa po utwardzeniu, będąca w stanie stałym, czyli takim w jakim trafia do naszych klientów, jest nietoksyczna. Proces jej fotopolimeryzacji został zakończony, skutkiem tego materiał żywiczny został utwardzony. W praktyce  oznacza to, że jakiekolwiek toksyczne chemikalia nie mogą się już z niego wydostać. (blog)

Gotowy, utwardzony produkt nie zagraża naszemu zdrowiu. Jednak nie należy jeść bezpośrednio z materiału żywicznego, jeśli nie został on dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością.