Drewno i żywica epoksydowa – design i unikalny charakter w Twoim wnętrzu

Mogłoby się wydawać, że tak prosty w konstrukcji i tradycyjny mebel, jakim jest stół nie może nas niczym zaskoczyć. W rzeczywistości okazuje się, że mnogość materiałów, faktur i ich połączeń może dać naprawdę niecodzienny efekt

Meble z drewna i żywicy epoksydowej rewelacyjnie sprawdzą się we wnętrzach nowoczesnych, których właściciele chętnie eksperymentują z aranżacjami. Bez wątpienia najlepszym przykładem stołów o oryginalnym designie są modele z serii „Na nieznanych wodach”.

Stolik do salonu – Black Pearl

Nowa designerska linia – połączenie litego drewna i żywicy

Nazwy trzech okrętów znanych z serii filmowej „Piraci z Karaibów” stały się inspiracją do stworzenia nowej linii stołów: do biura, jadalni oraz salonu. Każdy model posiada możliwość  z elementami personalizacji zatopionymi w żywicy epoksydowej.

Na nieznanych wodach to nowa linia produktów wzorniczych, zaprojektowana z myślą o miłośnikach unikalnych rozwiązań i ponadczasowego stylu. Ponieważ stolik posiada możliwość personalizacja, stanowi znakomitą alternatywę wobec tradycyjnych elementów wyposażenia wnętrz.

Linia trzech stołów została stworzona przez profesjonalne biuro projektowe specjalnie dla naszej pracowni meblarskiej.

W każdym z trzech modeli można zmienić rozmiar, układ, kolory, użyte materiały. Dzięki temu, że wybór elementów do zatopienia w żywicy pozostaje dowolny, możemy uzyskać prawdziwie niepowtarzalny mebel.

Drewno i żywica epoksydowa
Stół do jadalni – Santiago

Santiago – stół do jadalni

Sercem jadalni jest stół, od jego wyboru zależy komfort spożywania posiłków oraz spędzanie czasu w gronie najbliższych. Istotne jest, aby swoją wielkością pasował do wnętrza, nie przytłaczał, a przy tym też był najważniejszym jego elementem.

Drewno i żywica

Stół do jadalni SANTIAGO

Oprócz blatu z litego drewna suar o nieregularnym kształcie, tworzą także dwie metalowe nogi. Dodatkowo miejsce personalizacji stanowią wycięcia w blacie – marki o kształcie zbliżonym do elipsy. Poddane zatopieniu mogą być dowolne elementy, które mieszczą się w wymiarach wyciętej w drewnie marki. Ponieważ niektóre detale mogą zostać zatopione wyłącznie u nasady (na przykład  kamienie czy rośliny), aby stworzyć oryginalną fakturę różniącą się w dotyku od gładkiej powierzchni drewna czy też żywicy.

W blacie z drewna i żywicy epoksydowej, istnieje możliwość stworzenia miejsca na rośliny żywe.

Prototyp wykonany na potrzeby projektowe  posiada wymiary: 90-110 cm (szerokość: najwęższe-najszersze miejsce). A także 274 cm (długość) x 75 cm (wysokość), z blatem o grubości 7 centymetrów. W dodatku stół do jadalni z blatem z litego drewna, wspierają dwie czarne metalowe nogi, wygięte kształt zbliżony do elipsy. Ze względu na wybrany rozmiar, pomieści od 4 do 10 osób.

Latający Holender – stół do biura

FLYING DUTCHMAN jest stołem idealnym do biura. Ze względu na swoje wymiary, może być miejscem pracy jednej osoby lub wygodnym rozwiązaniem do prowadzenia kilkuosobowych spotkań. 

Drewno i żywica

Przede wszystkim personalizowany charakter nadaje mu jedna z nóg. W standardowym wymiarze 20x20x77 cm składa się z prostopadłościanu wykonanego z żywicy epoksydowej i elementem umieszczonym we środku. Natomiast do zatopienia idealnie sprawdzą się rzeźby, figury, elementy drewniane, kompozycje roślinne (suszone lub stabilizowane), instrumenty muzyczne oraz dowolne konfiguracje mieszczące się w ustalonych wymiarach. Ponadto w przeciwieństwie do nogi z żywicy, druga z nóg stanowi przedłużenie blatu. 

Drewno i żywica

Czarna Perła – stolik kawowy do salonu

Stolik kawowy to mebel wielofunkcyjny. Nie jest wyłącznie miejscem, przy którym pijemy kawę lub herbatę, ale też dekoracją wnętrza. Ponadto podkreśla styl aranżacji, a innym razem jest akcentem, zmieniającym całkowicie charakter stylizacji.

Drewno i żywica

BLACK PEARL 

Stolik kawowy z drewna i żywicy epoksydowej o wysokości 44 cm. Blat o średnicy 60 cm doskonale wpasuje się w przestrzeń każdego pokoju dziennego. Ten model do salonu wyróżnia się okrągłym blatem złożonym z kawałka litego drewna, który zyska jeszcze więcej charakteru dzięki uzupełnieniu ubytków żywicą epoksydową. 

Zatopieniu można poddać przedmioty takie jak koła zębate, kompozycje kwiatowe, broń białą niewielkich rozmiarów i komponenty mieszczące się w specjalnej przestrzeni umieszczonej w metalowej podstawie stołu. Posiada ona wymiary 5 cm x 8,5 cm x 36 cm.

Drewno i żywica

Polecane artykuły

Dodaj komentarz